Değerlerimiz

Değerlerimiz

Koza'da gerçekleşen tüm projelerin ve içeriklerin arkasında bazı ortak değerler yer alıyor. Bizi daha yakından tanımanız ve ne için çaba sarf ettiğimizi daha iyi anlatabilmek için aşağıda bunları sizinle paylaşıyoruz.

1 - Farklılıklarda güç vardır!

Farklı perspektiflerin değerli olduğuna inanıyoruz ve onların bizi geliştireceğine güveniyoruz. Bu sebeple Koza'da sadece kurumsal şirketlerde çalışan beyaz yakalı yönetici kadınlar yok, bilim kadınlarına, esnaf kadınlara, çiftçi kadınlara ya da kariyerine 3-4 sene tecrübesi olan heyecanlı genç kadınlara, akademisyenlere, sivil toplumculara, sanatçılara ve sporculara da yer var.

Türkiye'deki farklı koşulların ve sosyo ekonomik kısıtların bilinciyle her bir rol modelin geleceği hakkında karar vermek isteyen Türkiye'nin her yerindeki farklı profillerdeki genç kızlara yepyeni perspektifler açacağını düşünüyoruz. Norm olarak kabul edileni zorlayarak farklılıkların herkes için kabul edilebilir olması için çaba sarf ediyoruz

2 - Topluluk ruhu bizi daha iyiye taşır.

Koza'yı geliştirmek için farklı disiplinlerden gelen gönüllü kadınlardan oluşan bir ekip olarak çalışıyoruz. Açık iletişimle düzenli olarak toplanarak çalışıyoruz ve Koza'nın gelecek adımlarına hep birlikte karar veriyoruz.

3 - Aksiyon almanın önemine inanıyoruz.

Adım atmak bizim için önemli. Yapılacaklar listemizdeki işleri hayata geçirmek için beklemeden harekete geçiyoruz. Küçük adımlar atarak sonuçlarını test ediyoruz, sonrasında mükemmelleştirmek için çalışıyoruz.

4 - Sorumluluk ve şükran duygusuyla hareket ediyoruz.

Koza'da amacımız genç jenerasyonların eşitsizliklerden kaynaklanan olumsuzlukları minimumda yaşaması. Bunun getirdiği sorumluluğunun farkındayız bu sebeple dikkatle ve konunun uzmanlarının onayı ile hareket ediyoruz. Attığımız tohumların olumlu sonuçlarından şükran duyuyoruz.

Karşına çıkan zorluklar ne olursa olsun bunlarla yalnız başına uğraşmak zorunda değilsin, ama ilk adımı atmak senin elinde. Koza Platformu güvenebileceğin insanların yer aldığı bir platform.

Kafandaki soru işaretlerini anlayan, başarılı olmak için sana destek olmaya hazır kadınlar için aramıza katıl.