Koza rol model platformu

Koza'ya hoş geldiniz!

Burası ortaokul ve lise çağındaki genç kızların farklı meslek, sanat ve spor dallarında başarılı olmuş kadınlarla tanışabilecekleri, sorularını sorabilecekleri ve ilham alabilecekleri online bir platform. Platformda yer alacak profiller onaylandıktan sonra yayına alınıyor. Kız öğrenciler burada farklı mesleklerden bu kadınların profillerini inceleyerek kariyer yolculuklarını okuyabiliyorlar. Rol modeller kişilerin "Soru - cevap" alanından sorularını herkese açık şekilde sorabiliyorlar ve önceden sorulmuş soruların cevaplarını inceleyebiliyorlar.

Platformda yayınlanan içeriklerin tamamı moderasyon tarafından onaylanarak yayına alınıyor ve öğrencilerin herkese açık alanlarda sadece ilk isimleri görünüyor. Böylece genç kızların hem keyif alacakları, hem de güvende olabilecekleri bir ortam yaratıyoruz.

Kadın rol model olarak kayıt ol

Bu platform ile amaçlarımız:

  • STEM alanında çalışan kadın rol modeller sayesinde teknoloji ve mühendislik gibi meslekleri tercih eden kız öğrenci sayısını arttırmak,
  • Sanatçı ve sporcu kadın rol modeller sayesinde sanat ve spor dallarında yetenek sahibi genç kızların keşfedilmesini sağlamak,
  • Küçük şehirlerde ve kırsaldaki başarılı kadınların hikayeleri sayesinde genç kızlara büyük şehirlere göç etmeden de kendi ayakları üzerinde durabileceklerini göstermek.

Süreç nasıl işliyor?

Koza'da rol model profil oluşturmak için kayıt olmak ve profilinizde yer alacak bilgileri tamamladıktan sonra onaya göndermeniz gerekiyor. Profiliniz onaylandıktan sonra artık platformda yer alan rol modellerden biri de sizsiniz! Öğrenciler profilinizi inceleyebilir, takip edebilir, soru cevap alanından size herkese açık şekilde sorularını sorabilir.

Mentorlarımız ve eğitimi alan rol modellerimiz kazandığı çeşitli rozetler var! Bu rozetler ile gençlerle mesajlaşabilir ve görüntülü görüşme yapmak için takvim oluşturabilirsiniz.

Güvenlik politikamız gereği öğrencilerle birebir görüşme yapan rol modellerin gerekli eğitimleri tamamladığından emin oluyoruz.

Rol modellerimizden biri de siz olun!

Bu platformu genç kızların hem keyif alacakları hem de güvende hissedecekleri bir alan yaratma düşüncesiyle tasarladık.

Detaylı bilgi için tıklayın.