KADIN ÇALIŞANLAR VE KIZ ÖĞRENCİLER
6 HAFTALIK
ONLINE MENTORLUK PROGRAMIYLA
BİR ARAYA GELİYOR
Rol Model Platformu'na kayıt olan genç kızlar kendileri için bir adım daha atıyor. Kendilerine ilham verecek başarılı kadınlarla eşleşerek onlardan mentorluk alıyorlar.
Mentor olmak için
Platforma kayıt olun

Nedir?

Online Mentorluk Programı genç kızların kendilerini tanımaları ve güçlenmelerini hedefleyen yenilikçi ve etkili bir programdır. 6 haftalık yapılandırılmış program boyunca katılımcı genç kızlar kendilerini tanır, güçlü yönlerini keşfeder, cinsiyet eşitliği konusunda bilinçlenir, becerileri doğrultusunda seçeceği kariyer alternatifleri ile ilgili bilgi sahibi olur.

Bu program ile amacımız katılımcıları cinsiyet eşitliği bilinci sağlayacak araçlarla donatarak, ihtiyaçları olan temel becerileri ve yetkinlikleri kazandırarak, kendilerini tanıyarak ve güçlü yanlarını keşfederek güçlü birer birey olmalarını desteklemek!

Programda yer alacak konu başlıkları

6 haftalık yapılandırılmış programda her hafta farklı bir tema üzerine çalışılacak.
1. hafta

Kendini keşfet

Ben kimim?

2. hafta

Hepimiz eşitiz

Toplumsal cinsiyet algısı ve cinsiyet eşitliği farkındalığı

3. hafta

Otantik sesim

Beni ben yapan özelliklerim neler? Nasıl iletişim kuruyorum?

4. hafta

Sesimi duy

Kendim ve çevreme dair anlattığım hikayem

5. hafta

İlk büyük adım

Gelecekte beni neler bekliyor, ben nerede olacağım?

6. hafta

Büyük hayallerim

Hayallerden hedeflere

Zaman planı

Mentorluk programı 6 hafta boyunca devam etmektedir. Başvuran mentor adayları ile programdan beklentilerini anlamak ve Koza'nın yaklaşımı anlatabilmek için bir ön görüşme gerçekleştirilecektir. Mentorlerin program öncesinde online bir mentor eğitimini tamamlamaları ve online tanışma toplantısına katılmaları beklenmektedir.