Güvenlik önlemleri

Güvenlik önlemleri

1 - Kullanıcılar için güvenlik önlemleri:

  • Platformda kolaylıkla tahmin edilecek şifreler kullanmadığınızdan emin olun.
  • Şifrenizi kimse ile paylaşmayın.
  • Koza'da rol modellerin Soru - Cevap sayfasına bir soru sorduğunuzda profilinizi sadece rol model görür. Fakat rol modellerin sorduğunuz sorular diğer kullanıcılar tarafından görünür olacaktır. Bu sebeple paylaşımlarınızı nezaket çerçevesinde yaptığınıza, ve kişisel bilgiler paylaşmadığınıza emin olun.
  • Diğer kullanıcılar ile kişisel bilgilerinizi asla paylaşmayın (örneğin telefon numaranız, adresiniz vs.).
  • Koza'daki bütün içerikler moderasyondan geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Fakat uygun olmadığını düşündüğünüz bir içerikle karşılaştığınızda hemen bunu rapor edin.

2 - Aileler için bilgi

Kız öğrenciler Koza Güçlendirme Programı'ndan nasıl faydalanır?

Koza Programı üç başlıktan oluşmaktadır. Rol Model Platformu genç kızların farklı meslek tercihleri hakkında bilgi sahibi olabilecekleri, bu meslekleri yapan başarılı rol modellerin kariyer hikayelerini inceleyebilecekleri ve soruları olursa kadın rol modelin Soru - Cevap sayfasına yazabilecekleri online bir platformdur. Platformda yer alan rol modellerin katılımıyla zaman zaman online mentorluk programları gerçekleştirilmektedir. Son başlıkta ise genç kızların güçlenmesine katkı sağlayacak çeşitli eğitim içerikleri yer almaktadır.

Ortaokul ve lise çağındaki genç kızlara hitap eden bu üç başlık ile öğrencilerin kendilerini tanıyarak güçlenmeleri; beceri ve ilgilerine uygun ilk gelecek adımlarını atarken desteklendiklerini hissetmeleri hedeflenmektedir.

Öğrencinin rol modelleri incelemek için siteye kayıt olmaları, rol modellerle mesajlaşmak, onların sayfasına soru yapıştırmak ve video görüşmesi için randevu alabilmek için profillerindeki sorulara cevap vermeleri gerekmektedir. Öğrencilerin profil bilgileri soru sordukları rol modeller dışında diğer kullanıcılara görünmemektedir.

Profil sayfasındaki bilgiler kullanıcıların demografik bilgilerini anlamak için kullanılmakta, bu bilgiler başka sitelerle paylaşılmamaktadır. Bu bilgilerin nasıl korunduğunu ve kullanıldığını Gizilik Politikamız'dan inceleyebilirsiniz.

Koza'da hangi güvenlik ölçütlerini kullanıyoruz?

Kullanıcılarımız güvenliği bizim için oldukça önemli ve bu platformu katılımcıların hem keyif alacakları hem de güvende olacakları bir alan olarak tasarladık.

  • Hedef kitlemizin büyük kısmı 18 yaş altındaki kız çocuklarından oluşuyor bu sebeple yayına aldığımız içeriklerin tamamını moderasyon sürecinden geçiriyoruz.
  • Bir kullanıcı soru sorduğu zaman herkese açık alanlarda kullanıcının sadece ilk ismine yer veriyoruz.
  • Bir kullanıcının hesabı kapandığı zaman kişinin tüm bilgilerini siliyoruz.
  • Bu konu ile ilgili sorularınız varsa info@esitgelecek.org mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.