Menti ol

Menti ol

Geleceğe güçlü bakmak isteyen, kendini geliştirerek güçlenmek isteyen genç kızlara bir çağrımız var!

- Seni sen yapan özelliklerin üzerine düşünerek kendini tanımak, ilgi alanlarını keşfederek geleceğin ile ilgili bir adım atmak ister misin?
- Koza Platformu'nda iletişime geçtiğin rol modellerle 6 hafta boyunca farklı konu başlıkları üzerinde çalışmak seni heyecanlandırır mı?

O zaman bu mentorluk programı tam sana göre!

Koza Platformu'na üye olan genç kızlara yönelik 6 haftalık bir mentorluk programı hayata geçiriyoruz. Bu program 6 hafta sürecek ve internet üzerinden video görüşmelerle gerçekleşecek. Haftada bir defa mentor ile eşleştiği menti genç kız iki saat süren bir video konferans ile o haftanın konusu üzerine çalışacak. Program hakkında detaylı bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsin.

Menti kime denir?

Bir konuda tavsiye almak ve kendini geliştirmek için bir mentora başvuran kişiye menti denir. Bu programın katılımcısı olan her bir genç kız kendisine uygun bir mentorla birebir eşleşecek. Bu programda mentilerin gelişimi en önemli konu! Bu yüzden programın başarısında mentilerin önemli bir rolu var. Her hafta gerçekleşecek görüşmeye hazırlıklı gelmesi, konuşulan konuları hayatına katmak için çaba sarf etmesi gerekiyor.

Mentiden beklenenler

  • Lise öğrencisi olması
  • Koza Platformu'na kayıt olması ve menti başvuru formunu doldurması
  • Program boyunca gerçekleşecek 2 saatlik online görüşmelere katılmak için mikrofonlu bir kulaklığa, stabil internet bağlantısına sahip olması
  • Program boyunca haftalık görevleri yerine getirmeye söz vermesi
  • Programa katılarak kendisini geliştirmeye istekli olması
  • Ailesinin onayını ve desteğini alması
  • Programdan sonra okulunda ve çevresinde Akran Mentor olarak rol almaya istekli olması

Eğer bu program seni heyecanlandırdıysa hemen platforma giriş yaparak menti başvuru formunu doldur. Programa seçilmezsen hiç üzülme bir sonraki dönem tekrar başvurabilirsin.